رفتن به محتوای اصلی
x

تالار زیتون

معرفی و تاریخچه

 

طراحی و نقشه دانشکده بهداشت با طراحی چهار بال که به کریدور مرکزی متصل می شد در نظر گرفته شده بود که سازمان مدیریت به دلایلی با ساخت دو بال شرقی ساختمان موافقت نکرد. تا امروز فضای در نظر گرفته برای این دو بال به صورت زمین چمن حفظ شده است. با تصویب مدیران دانشگاه، راه ارتباطی دو بال دانشکده با دیوار چینی قطع شد. این فضا  با تغییرات اساسی معماری به عنوان مدیریت مطالعات و توسعه آموزش پزشکی تکمیل و در اواخر سال 1375 تجهیز و راه اندازی شد.

در طبقه اول این ساختمان، تالار شکیل و زیبایی به نام "تالار زیتون" با ظرفیت 150 نفر ساخته شد. یکی از محسنات این تالار امکان برقراری چهره به چهره حضار است و مدل این تالار برای برگزاری کارگاه ها و برنامه های آموزشی بسیار مناسب است. اتاق هایی در اطراف تالار زیتون وجود دارد که برخی مناسب برای استفاده کارگروهی کارگاه‌ها، سمعی بصری و اتاق رایانه در نظر گرفته است. طراحی این مجموعه به گونه‌ای صورت گرفته که امکان پذیرایی از شرکت کنندگان در برنامه ها در فضای موجود گرادگرد تالار میسر است.

این مکان یکی از پرکاربردترین تالارهای دانشگاه است که برای سمینارها، برنامه های بازآموزی، مراسم،  همایش ها و کارگاه های آموزشی برگزار می گردد. در  طبقه همکف این ساختمان مجموعه اداری با اتاق های زیاد طراحی شده که با پارتیشن بندی مجزا شده اند و در طبقه دوم این ساختمان که با شکل کلاه فرنگی در عکس هوایی دیده می شود، در اصل روی ستون های تأسیساتی روی سقف ساختمانی احداث شده که در حال حاضر از آن به عنوان مرکز علمی شامل گروه آموزش پزشکی و مرکز تحقیقات آموزش پزشکی استفاده می گردد.

منابع:

- مصاحبه دکتر علیرضا یوسفی، تیر ماه 1400

 

نمایش تصویری