رفتن به محتوای اصلی
x

بیمارستان شهید محمد منتظری اتاقهای عمل

تعمیرات وبازسازی اتاق های عمل
معرفی و تاریخچه

بیمارستان شهید منتظری نجف‌آباد

در حال حاضر نجف‌آباد مرکز ارجاعات غرب استان می‌باشد. نجف آباد با بیش از 400 هزار نفر جمعیت بزرگترین حوزه خدمتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشد و دارای شبکه بهداشتی بسیار بزرگی است

بیمارستان شهید منتظری عمده بر طرف کننده نیاز درمانی مردم می باشد و به همین سبب توجه دانشگاه بیشتر به مرمت و بازسازی و توسعه این بیمارستان معطوف شده است.

بیمارستان شهید محمد منتظری با مساحت تقریبا ۹۰۰۰ متر مربع و زیر بنای ۸۵۲۱ مترمربع در سال ۱۳۴۷ با ظرفیت ۲۵ تخت تاسیس شده و بیشتر بیماران Stable را پذیرش می داد.  

 در سال ۱۳۵۰ این بیمارستان به شیروخورشید واگذار شده و حدود ۳ سال بعد به علت فرسودگی ساختمان، تخریب شد و به جای آن بیمارستان فعلی درسال ۱۳۶۱ دردوطبقه با بخشهای اورژانس، اتاق عمل، داخلی، جراحی، اطفال، چشم پزشکی وزایشگاه با ۱۵۴ تخت مصوب به بهره برداری رسید .   

 درادامه روند تکمیلی بیمارستان طی سالهای ۱۳۷۴ بخش CCU، سال ۱۳۷۶ بخش دیالیز، سال ۱۳۸۲ بخش ICU وسال ۹۵ نیز راه اندازی گردید .   

درسال ۱۳۹۵وبه دنبال اجرای طرخ تخول نظام سلامت بخش NICU بج مجموعه خدمات اضافه گردید.

درسال ۱۳۹۹ساختمان جدید بیمارستان تحت عنوان طرح توسعه بیمارستان به بهره برداری رسید.

پروژه طرح توسعه بیمارستان شهید محمد منتظری نجف آباد در زمینی به مساحت ۲۵۰۰متر توسط وزیر بهداشت وقت اقای دکتر هاشمی کلنگ زنی شد. این پروژه که در۴طبقه با مساحت زیر ساخت ۱۱۵۰۰متراحداث شد شامل اورژانس، درمانگاه،  زیر زمین که تاسیسات شامل اکسیژن ساز، پارکینگ امبولانس،سردخانه، موتورخانه ومجموعه انبارها را در خود جای داده می باشد. طبقه سوم شامل بخش فوق تخصص جراحی قلب وانژیوگرافی است. با افتتاح این مجموعه که باعث بهبود  شرایط فیزیکی عالی جهت اورژانس ودرمانگاه فوق تخصصی و تخصصی شده  پذیرش اورزانس ودرمانگاه افزایش می یابد وبخش فوق تخصصی قلب  به مجموعه اضافه می گرددومجموعا ۱۱۰ تخت به کل بیمارستان اضافه خواهد کرد. هزینه ساختمان مجموعه ۲۴ میلیارد تومان بوده که ۱۸ میلیارد ان توسط دولت و۶میلیاردتومان توسط خیرین تامین شده. تجهیز مجموعه توسط وزارت بهداشت باهزینه ای تقریبا ۸ تا۹میلیارد تومان انجام شده است. در این پروژه تلاش شده که بهترین تجهیزات با در نظر گرفتن شرایط بحران به صورت استاندارد استفاده شود. ازجمله استفاده از نیروگاه خورشیدی ۲۰ کیلو واتی، استفاده از دیگهای چگالشی، استفاده از اسانسورهای گیر لس، استفاده از پنل ال ای دی جهت روشنایی،نصب دو دیزل ۸۲۵kva ,   ۲ فیدره کردن برق ورودی، ایجاد ۵منبع ذخیره اب با مجموع گنجایش ۱میلیون متر مکعب وتجهیز همه فضای موجود با آفلتهای اکسیژن وساکشن جهت استفاده در شرایط بحران.

با توجه به رشد جمعیت و نیاز بیشتر به تخت های بستری،  تعداد تخت های فعال در کل مرکز به ۱۹۱ تخت و تخت های درمانی به ۱۴۶ تخت افزایش یافته كه به شرح زیر مي باشد :

 -   بخش جراحی و اورتوپدی مردان با ۲۵ تخت :  دارای ۳۲۸ مترمربع فضا و  و رشته های جراحی عمومی،  اورولوژی،  اورتوپدی،  گوش و حلق و بینی و جراحی اعصاب در آن فعال می باشد.   
-  بخش جراحی و اورتوپدی زنان با ۲۴ تخت :  دارای ۴۴۹ مترمربع فضا و  و رشته های جراحی عمومی،  اورولوژی،  اورتوپدی،  گوش و حلق و بینی و جراحی اعصاب در آن فعال می باشد .   
-  بخش CCU با ۱۵ تخت : دارای ۲۹۱ متر مربع در طیقه ی دوم بیمارستان بنا گرديده است.  
-  بخش ICU با۱۵ تخت : دارای ۳۲۸ متر مربع زیر بنا در طیقه ی دوم بیمارستان  كه در سال ۱۳۸۲ بنا شده و بیشتر بیماران این بخش اعزامی می باشند .   

-  بخش مشترک اطفال با ۱۸ تخت و بخش چشم ۹ تخت  : دارای ۳۱۴ متر مربع در طیقه ی دوم بیمارستان بنا گرديده است.

-  بخش داخلی ۲۶ تخت و بخش اعصاب ۱۰ تخت : این دو بخش نیز در یک فضا می باشند  و دارای ۳۵۰ مترمربع در طیقه ی دوم بیمارستان بنا گرديده است. .   

-  بخش ليبر ۸ تخت و بخش زنان و مامایی۱۶ تخت :  داراي ۶۴۰متر مربع فضا می باشد .   
-  بخش نوزادان ۳ تخت : دارای ۳۸ متر مربع فضا و داخل فضای مامایی مستقر می باشد .   
-  بخش دیالیز ۱۴ تخت و دارای ۲۶۹ مترمربع فضا و از ۱۴ دستگاه استفاده می کنند .   
-  بخش اورژانس ۲۷تخت : دارای ۷۵۶ متر مربع فضا و در سال ۱۳۷۵ راه اندازی و ایجاد بنا گردیده است .

- اتاق عمل ۵ تخت : دارای ۴۰۱متر مربع فضا و ریکاوری اتاق عمل ۸ تخت و دارای ۷۳ متر مربع فضا می باشد .  

بیمارستان شهید محمد منتظری در بخشهای پاراکلنیک شامل آزمایشگاه،  پاتولوژی، بانک خون، رادیولوژی، ام.  ار. آی، سی تی اسکن، سونوگرافی ارائه خدمت میکند.

در درمانگاه فوق تخصصی و تخصصی بیمارستان، خدمات نوار عضله،  نوار قلب، نوارعصب،نوار مغز، هولترمونیترینگ، آندوسکوپی، تست ورزش انجام می شود.

 

نمایش تصویری